NORIMBERK

 

AFRICKÝ FESTIVAL

 

Předloni se v Norimberku pořádal první africký festival. Jeho motto bylo vytvořit pomyslný most mezi africkou a místní kulturou. Však také místo, na kterém se festival uskutečňuje je pro toto motto příznačné. Jeviště, hlediště a některé z mnoha stánků najdeme pod dlouhým mostem vedoucím přes říčku Pegnitz. Ostatní stánky jsou roztroušeny nalevo i napravo tohoto mostu.

Letos se tento festival koná potřetí a díky velkému ohlasu návštěvníků se dá předpokládat, že vznikne další zajímavá tradiční akce.

 

Co nás zde očekává? Živá vystoupení různých umělců a skupin, volba "miss Afriky v Norimberku", spousta stánků s občerstvením a také zajímavými předměty, které mají něco společného s Afrikou. Jedná se o různé ozdobné předměty, kterými můžeme zpestřit náš byt, také pestrobarevné náramky, prstýnky, přívěsky na klíče. Ale také oblečení, které jak známo mají afričané rádi velmi barevné.

V jednom ze stánků můžeme obdivovat anebo si taky koupit autíčka a další vozítka či letadla, která jsou zhotovena z plechovek od piva a limonád. I když mají tato vozítka i funkční kolečka a jejich hrany nejsou ostré, nehodí se příliš na hraní. Spíše k vystavení do domácí vitríny jako sběratelský kousek.

Africké pivo budeme na tomto festivalu hledat marně. Což určitě nevadí, bavorské pivo chutná určitě lépe. Zato zde najdeme mnoho druhů typických afrických pokrmů. A taky místní a mezinárodní jídla.

Na festivalu vládne pohodová atmosféra. Neplatí se zde žádné vstupné. A když náhodou trošku sprchne, můžeme se přece zajít schovat pod most...

 

 

 

Letošní africký festival se uskuteční
ve dnech 13. - 16. června.

 

http://fotogalerie.norimberk.eu/#27

webmaster

TwitterYahoo! My WebGmailFacebookYouTube

 

norimberk.eu ©2011 - 2013