NORIMBERK

 

PŘÍJEZD DO NORIMBERKU

 

Pro většinu návštěvníků je nejzajímavější střed města. Jako v každé větší metropoli je průjezd centrem vlastním autem značně omezený. Když se Vám poštěstí najít v průběhu všedního dne také vhodné místo na zaparkování, je třeba počítat s tím, že bude zpoplatněné (což platí i o většině parkovacích domů a podzemních garážích) anebo vyhrazené pro konkrétní vozidla.

 

Proto doporučujeme využít po příjezdu do města některé z bezplatných okrajových parkovišť anebo parkovacích domů a pokračovat v cestě do centra místní městskou dopravou. Takto Vás jízda vyjde určitě levněji, neztratíte drahocený čas popojížděním mezi semafory anebo v koloně vozidel a do svého cíle dorazíte odpočinuti.


plánek dojezdu od plzeňské dálnice
(pro zvětšení mapky naklikni)


norimberské metro

Norimberk má dobře rozvinutou městskou dopravní síť. Můžete se zde pohybovat tramvajemi, autobusy, metrem a také regionálními vlakovými spoji.

 

Pokud přijedete do Norimberku po dálnici směrem od Plzně, bude pro Vás nejvýhodnější parkování v městské čtvrti "Langwasser". Takto se taky jmenuje výjezd z dálnice A6, který si pohlídejte. Když sjedete z dálnice dříve a v Norimberku se moc nevyznáte, lehce se ve spleti silnic a křižovatek zamotáte. Na horní mapce si můžete zjistit, jak po sjezdu "Langwasser" pokračovat dále k doporučenému parkovišti.

Nenajdete-li náhodou volné místo na uvedeném parkovišti, můžete zaparkovat na kraji některé z přilehlých ulic. I zde však platí, dbejte na to, aby Vámi vyhlednuté místo nebylo pro někoho rezervované. Jen tak můžete v klidu strávit další čas v Norimberku, bez obavy, že Vás za stěrači auta bude vítat lístek s pokutou. V horším případě může být Vaše auto také odtaženo. Mimochodem, obávané "botičky" se v Norimberku neudělují.

V bezprostřední blízkosti tohoto parkoviště je stanice metra "Langwasser Süd". Odtud pokračujte do centra metrem linky "U1". Jelikož se jedná o konečnou stanici, nemůžete se splést ve směru. Do centra pojedete asi čtvrt hodiny. První třetina jízdy vede převážně nad zemí, teprve až se budete blížit k centru, vjíždí metro do podzemního tunelu.

 

Ve středu města budete, když dorazíte do stanic "Hauptbahnof", "Lorenzkirche", "Weißer Turm" a "Plärrer". Přičemž první a poslední zmiňované stanice se nacházejí na okraji samotného centra města. Vystoupíte-li ve stanicích "Lorenzkirche" anebo "Weißer Turm", vyjdete z podzemí přímo na pěší zónu. Odtud pak můžete pohodlně vyrazit na obchodní túru anebo za památkami. Také na hrad je to od metra už jen pouhých 15 - 20 minut chůze.


síť městské hromadné dopravy
(pro zvětšení mapky naklikni)

EKOLOGICKÁ ZÓNA

V Norimberku stejně jako ve většině bavorských měst doposud nebyla zavedena ekologická zóna pro vozidla.

Pro pohyb po městských komunikacích tedy není zapotřebí ekologické známky (Umweltplakette).

 

Tuto budete ale potřebovat například v nedalekém Mnichově anebo Augsburgu.

 

Přesný přehled všech německých měst, ve kterých jsou ekologické zóny již zavedeny anebo alespoň naplánované najdete na mapce nalevo.

 

 

 

mapa s vyznačenými městy,
ve který platí ekologické zóny
(pro zvětšení mapky naklikni)

webmaster

TwitterYahoo! My WebGmailFacebookYouTube

 

norimberk.eu ©2011 - 2012