NORIMBERK

 

SETKÁNÍ BARDŮ

 

Setkání bardů je tradiční hudební festival pouličních umělců, pořádaný na venkovních prostranstvích Starého města. Jeho tradice sahá až do roku 1976, kdy se uskutečnil poprvé.

Za dobu svého trvání si tento festival získal u široké veřejnosti velkou oblibu. Jak amatérští tak také profesionální hudební umělci a také hudební skupiny z celého světa předvádějí svůj repertoár norimberskému publiku. Někteří vystupují na přechodně postavených pódiích, jiní si najdou své stanoviště na nárožích či v průčelích domů anebo kostelů.

 

 

 

Festival se koná se vždy od pátku do neděle, o prvním víkendu letních prázdnin bavorských dětí. Jednotliví pouliční umělci, ale také celé kapely z různých koutů světa představují svůj vlastní repertoár. Důraz je přitom kladen především na pěvecký projev.

Obsahově si můžeme vybrat mezi umělci, kteří se soustředí na tradicionální, trendovní anebo experimentální hudbu.

V počátcích festivalu se texty písní soustředily především na politická témata - formou protestu, často se zpívalo také - jak jinak než - o lásce. S rostoucí popularitou a přibývajícími účastníky ze všech koutů světa dnes můžeme "setkání bardů" považovat za pravý multikulturelní hudební svátek.

Festival je zajímavý i proto, že zde najdeme pestrou nabídku všeho možného. Od profesionálních, kapel až po jednotlivé dosud neznámé písničkáře, kteří se takto mohou prezentovat širší veřejnosti. Zábavní formu celého festivalu doplňují také různí žongléři, kouzelníci či tanečníci.

 

Předvést svůj um přitom může kdokoli, kdo se k tomu cítí povolán. U žádného vystoupení se nevyžaduje oficiální vstupné, ale samozřejmě můžete jako divák své uznání vyjádřit tím, že umělci hodíte do klobouku nějakou tu minci...

webmaster

TwitterYahoo! My WebGmailFacebookYouTube

 

norimberk.eu ©2011 - 2013