NORIMBERK

 

KDE V NORIMBERKU NAKUPOVAT

 

Pokud se budete chtít pohybovat jenom v centru města, na pěší zóně najdete spoustu nákupních příležitostí.


Norimberská pěší zóna patří k nejstarším a nejrozsáhlejším v Německu. Zjednodušeně řečeno ji najdete mezi zastávkami metra "Lorenzkirche" a "Weißer Turm", hlavním nádražím a hlavním náměstím "Hauptmarkt".

 

Velké obchodní domy tady sousedí s malými krámky, restauracemi a stánky s občerstvením. K větším obchodním domům s širokou nabídkou patří například "Karstadt" a "Galerie Kaufhof", které najdete stejně jako několikaposchoďové nákupní centrum "City Point" nedaleko kostela "Lorenzkirche". Pro zájemmce o veškerou spotřební elektroniku tady stojí obchodní dům "Saturn Hansa", který najdete nedaleko zastávky metra "Weißer Turm". Na pěší zóně najdeme taky několik velkých obchodních domů s módou. Jmenujme alespoň známé řetězce jako jsou "C&A", "H&M" anebo dražší "Breuninger" či "Wöhrl".


prostranství před kostelem
"Lorenz Kirche" přímo uprostřed
pěší zóny


jedna z hlavních tepen pěší zóny
"Breite Gasse"

Nemá smysl uvádět všechny obchody, obchůdky a restaurace. Naplánujte si dvě tři hodiny a všechno si sami projděte.

 

Možná byste si ale taky rádi prošli nějaké nákupní středisko, které leží mimo centra města? Pohybuje se tam méně turistů, vládne o něco poklidnější atmosféra a výběr zboží je srovnatelný s tím, které nabízí centrum města.

 

První doporučená adresa je určitě nákupní středisko "Franken - Center". Už proto, že tady má své sídlo více než sto obchodů a butik a samozřejmě restaurace a imbisy s občerstvením. Z centra města se sem dostanete asi za 10 - 15 minut pohodlně linkou metra U1, směr Langwasser. Vystoupit můžete na zastávkách "Langwasser Mitte" anebo na další "Gemeinschaftshaus".


vánočně vyzdobené nákupní
centrum "Franken - Center"

Podstatně mladší nákupní centrum "Mercado" s asi 80 prodejnami najdeme v blízkosti stanice metra linky U2 "Nordostbahnhof". Taky sem dojedeme z centra pohodlně asi za deset minut.

 

Obě nákupní střediska mají samozřejmě taky vlastní parkovací domy. Za parkování je třeba počítat s poplatkem.

Ve městě je také spousta supermarketů. Známé řetězce jako jsou"Lidl", "Aldi", "Norma" anebo "Netto" mají sice ohraničený sortiment zboží, zato ale za nejpříznivější ceny. Větší výběr najdeme například v supermarketech "Rewe" anebo "Edeka", které jsou ale o něco dražší. Ještě více rozšířený sortiment, například o oděvy anebo elektroniku najdeme ve střediscích "Kaufland" a "Real".

 

Supermarkety najdeme nejčastěji na výpadovkách anebo v blízkosti hustě zalidněných sídlišť. Často vedle sebe stojí i dva anebo tři konkurenti.

 


nádražní vestibul s množstvím
obchodních a jídelních provozoven

Možná, že jste se rozhodli přijet do Norimberku vlakem. V tom případě můžete svoji úvodní nákupní procházku absolovovat přímo v nádražní budově. Ta byla před několika roky nákladně restaurována a od té doby je tu množství nákupních, zábavních a občerstvovacích možností.


pouliční prodej květin

webmaster

TwitterYahoo! My WebGmailFacebookYouTube

 

norimberk.eu ©2011 - 2012