NORIMBERK

 

JAZZSTUDIO

 

Jazz vzniknul někdy na přelomu 19. a 20. století v jižní části Spojených Států Amerických a byl původně doménou hlavně afroamerického obyvatelstva. Tento hudební směr se postupně vyvíjel a kombinoval s jinými žánry a tradicemi, takže v dnešní době je jazz velice rozmanitý a mnohotvárný.

Jazzstudio v Norimberku není - jak by se dalo podle názvu usuzovat - nějaké nahrávací studio anebo výstavní místo. Jedná se o sklepní prostor nedaleko hradu, ve kterém se pravidelně konají koncerty. Pravidelně během pátečních a sobotních večerů zde před menším publikem vystupují jazzové a žánrově příbuzné kapely. Vedle umělců z regionu se tady střídají jazzmani z celého Německa a často taky i z jiných zemí, taky ze zámoří.

 

Na rozdíl od velkých koncertů zažívá návštěvník jazzstudia příjemnou komorní atmosféru. Do relativně těsného sklepního prostoru s klenutým stropem se vejde maximálně několik málo desítek diváků, kteří sedí u stolečků, usrkují víno, pivo nebo kávu a oddávají se poslechu hudby. Ta je bezprostředně na dosah, člověk má pocit, že se nachází přímo u jejího pramene.

V sousedním sklepení najdeme bar, ve kterém je možno také posedět, bez ohledu na to, jestli se právě koncertuje.

 

AKTUÁLNÍ PROGRAM »

květen - červenec 2012

(formát PDF, německy)

 

JÍDELNÍ A NÁPOJOVÝ LÍSTEK »

(formát PDF, německy)

Jazzstudio v Norimberku bylo otevřeno v prosinci 1954. Za dobu své existence získalo nejen na místní jazzové scéně své neodmyslitelné místo.

webmaster

TwitterYahoo! My WebGmailFacebookYouTube

 

norimberk.eu ©2011 - 2012