NORIMBERK

 

KLASSIK OPEN AIR

 

Klassik Open Air je kulturně společenská akce, která je od roku 2000 pravidelně pořádaná v Norimberku. O dvou letních víkendech se představují zájemcům o klasickou hudbu dvě největší norimberská hudební tělesa - symfonický a filharmonický orchestr. Jedná se o největší koncert svého druhu na evropském kontinentu pořádaný pod širým nebem.

První ročník proběhl už v roce 2000. V průběhu doby svého trvání si postupně získával stále více příznivců. Podle odhadu pořadatele se této akce účastní každoročně okolo 100.000 návštěvníků.

 

Přitom se u návštěvníků těchto koncertů nejednávždy jen o "skalní" ctitele vážné hudby. Nejen prezentovaná hudba, ale především celková atmosféra této akce přitahuje také mladší generaci. Téměř třetina návštěvníků je ve věkové kategorii mezi 19 - 25 lety.

Koncerty se pořádají na velké louce nazývané Luitpoldhain. I když jejich začátek je vždy stanoven až na 20. hodinu, mnoho návštěvníků se začína scházet už v průběhu dopoledne. Mnoho z nich má s sebou kempingové vybavení - stolky, stoličky na sezení a spoustu dalších věcí patřících k příjemnímu pikniku. Samozřejmě nesmí chybět ani lahvinka vína anebo sektu.

Ten kdo s sebou nic nenese, se může občerstvit u jednoho z mnoha stánků. Samozřejmě nechybí ani několik tuctů mobilních toalet.

Obrovský zájem o tuto akci je určitě také důsledkem toho, že se zde nevyžaduje žádné vstupné. Návštěvníci si mohou dobrovolně zakoupit odznáček - logo této akce - ve formě letícího ptáčka. Každým rokem je odznak v jiné barvě. Za léta konání "Klassik Open Air" získal tento ptáček už dávno sběratelský charakter. Z výtěžku prodeje odznaku a stánkového prodeje jídel a nápojů jsou koncerty z více než poloviny financovány. Zbytek zařizuje město a sponzoři.

Od roku 2005 oba koncerty končí velkolepým ohňostrojem, který dodává celé akci slavnostní završení.

http://fotogalerie.norimberk.eu/#24

webmaster

TwitterYahoo! My WebGmailFacebookYouTube

 

norimberk.eu ©2011 - 2012