NORIMBERK

 

SILNIČNÍ AUTOMOBILOVÉ ZÁVODY "NORISRING"

 

Norisring je městský automobilový a motocyklistický závodní okruh. Jeho závodní dráha je v průběhu roku využívána k normálnímu silničnímu provozu. Své jméno získal tento okruh ve výběrovém řízení z roku 1950. "Noris" je alegorické označení města Norimberku ze 17. století.

Prvé motocyklistické závody zde proběhly už v roce 1947. Centrem závodiště se stala tzv. kamenná tribuna, která dříve sloužila účelům říšského sněmu. Až do roku 1957 byly středem sportovního zápolení především závody motocyklů. V té době mělo v Norimberku svá firemní sídla několik výrobců motocyklů. Vyráběly se zde motocykly značek jako  například Ardie, Hecker, Mars, Triumph, Victoria, Hercules und Zündapp. Od roku 1948 se zde ale už také konaly automobilové závody, které od počátku šedesátých let získaly na převaze.

 

Až do roku 1973 a později také v letech 1984 - 1989 zde jezdily především prototypy sportovních závodních vozů. K dnešnímu datu zde závodí především vozy závodních automobilových značek, v rámci turnaje DTM (Deutsche Tourenwagen-Masters).

Závodní okruh se v průběhu let několikrát upravoval. Od roku 1972 čítá délka jednoho okruhu 2,3 km. Jezdí se 82 kol.

Norisring probíhá každoročně na přelomu června a července.

 

I pro nezúčastněné je slyšet do vzdálenosti mnoha kilometrů vytí silných motorů.

webmaster

TwitterYahoo! My WebGmailFacebookYouTube

 

norimberk.eu ©2011 - 2012