NORIMBERK

 

MEZINÁRODNÍ CYKLISTICKÁ STEZKA PANEUROPA

 

Už ve středověku spojovala Prahu a další evropská města prominentní kupecká stezka nazývaná Zlatá cesta.

 

Dnes ji nahradila stezka určená všem příznivcům cykloturistiky.

 

Zahájení výstavby cyklistické stezky "Paneuropa" proběhlo v roce 2001. Za pomoci evropských fondů byla v katastru německého pohraničního městečka Neustadt an der Waldnaab přestavěna část původní železniční trasy na cyklistickou stezku. Tato akce byla podnětem také pro výstavbu a propojení cyklostezky na české straně. Postupně vznikaly a byly připojovány další a další úseky až vznikla kompletní cyklistická trasa vedoucí mezi Prahou, Plzní, Norimberkem až do Paříže.

Slavnostní uvedení do provozu celé trasy určené především pro rekreační cykloturistiku proběhlo 12. dubna 2008. Její celková délka je 1570 kilometrů, přičemž úsek mezi Prahou a Norimberkem je dlouhý 440 kilometrů.

Osvědčená cyklotrasa nabízí potřebnou infrastrukturu a je pravidelně udržována regionálními partnery. Na křižovatkách a zajímavých stanovištích jsou umístěny tabule s jednotným logem.

Cyklotrasa Paneuropa přispívá k zpřístupnění zajímavých přírodních koutů tří zemí pohledem z cyklistického sedla. Nabízí mnohá příjemná překvapení všem, kdo chtějí nejen trénovat svaly, ale také něco po cestě vidět a zažít. Může napomáhat k uzavření nových přátelství a svádí tak Evropu v dobrém slova smyslu zase o další krůček dohromady.

webmaster

TwitterYahoo! My WebGmailFacebookYouTube

 

norimberk.eu ©2011 - 2012