NORIMBERK

 

ROCK IM PARK

 

"Rock im Park" je tradiční hudební festival pořádaný od roku 1997 koncem jara v Norimberku. Na třech různě umístěných pódiích vystupují hudební skupiny z celého světa. Jedná se o jeden z největších rockových festivalů pořádaných v Německu. Trvá vždy od pátku do neděle.

V průběhu posledních let měli účastníci festivalu možnost vidět a slyšet skupiny a umělce jako například Metallica, Kiss, Aerosmith, Rammstein, Supertramp, Genesis. Ozzy Osbourne, Robbie Williams, Iron Maiden, Linkin Park, Limp Bizkit, Cold Play a spoustu dalších. Téměř všichni umělci, kteří mají v hudebním světě nějaké jméno se v Norimberku už objevili. Prostor zde dostávají také mladí začínající umělci anebo soubory, které jsou známé hlavně zasvěceným rockerům.

Počet návštěvníků tohoto festivalu, který je oblíben především u mladší a střední generace rok od roku stoupá. Zatímco ještě v roce 2005 to bylo asi 45.000 účastníků, v posledních dvou létech přesáhl tento počet hranici 60.000.

 

Termín konání letošního festivalu je 7. - 9. června 2013. Obrovský zájem o tuto akci dokládá skutečnost, že všechny třídenní karty už jsou většinou rozprodány několik měsíců předem. Denní vstupenky je možnost zakoupit přímo na místě.

Většina účastníků festivalu přenocuje na přilehlých tábořištích. Po skončení festivalu mají uklízecí čety plné ruce práce, aby uvedly všechny užívané pozemky do původního stavu.

ROCK IM PARK

2013

 

7. – 9. června 2013

fotografie byly převzaty z oficiálních stránek festivalu

webmaster

TwitterYahoo! My WebGmailFacebookYouTube

 

norimberk.eu ©2011 - 2013