NORIMBERK

 

NORIMBERSKÁ POUŤ (Volksfest)

 

Norimberská pouť otevírá své brány do víru veselení se, motání hlav na divokých atrakcích a do poslechu muziky u "duplákového" piva a třeba u vydatného vepřového kolena dvakrát do roka - na jaře a na sklonku léta.

Podzim 2013

 

23. srpna - 8. září 2013

 

 

OTEVÍRACÍ DOBA

 

neděle a svátky 10.30 Uhr
středa (rodinný den) 13.00 Uhr
sobota   13.00 Uhr
pracovní dny  14.00 Uhr (kromě středy)


Zavírací hodina
denně  23.00 Uhr
pátek, sobota  24.00 Uhr

 

Dlouholetá tradice této lidové slavnosti začala už v roce 1826 na počest tehdejšího bavorského krále Ludvíka I. S vyjímkou válečných let je pravidelně pořádána až do dnešních dnů. Léta už ji můžeme najít v jihovýchodní části Norimberku u jezera Dutzenteichu.

 

Během 16 respektive 17 dnů navštíví toto místo téměř dva miliony zábavychtivých lidí všech věkových kategorií.

 

Na asi 100 tisícech čtverčních metrů najdeme vedle zábavních atrakcí množství stánků, imbisů, hospůdek také dva obrovské "Bierzelty" (pivní stany). Vedle pivního osvěžení a kulinářského požitku si tady můžeme poslechnout živou hudbu a později si třeba i zatancovat na lavici anebo na stole.

Okružní cesta vedoucí mezi atrakcemi a stánky je dlouhá téměř 1200 metrů a provede nás celým areálem. Především o víkendech a za pěkného počasí se musíme připravit na pořádnou lidskou tlačenici...

 

 

aktuální plánek norimberské pouti (rozestavění jednotlivých atrakcí) si můžete prohlédnout nakliknutím na vedlejší obrázek

Uprostřed období trvání poutě a také poslední večer se můžeme okolu půl jedenácté večet těšit na na pořádný ohňostroj!

http://fotogalerie.norimberk.eu/#5

webmaster

TwitterYahoo! My WebGmailFacebookYouTube

 

norimberk.eu ©2011 - 2012